Kroplówki witaminowe

WLEWY DOŻYLNE KATOWICE

OMEDIC

Kroplówki witaminowe to zupełnie nowa jakość regeneracji i wzmacniania organizmu. Metoda ta zwana inaczej wlewami dożylnymi, polega na podawaniu witamin, elektrolitów oraz innych składników odżywczych bezpośrednio do krwioobiegu. Forma kroplówki eliminuje negatywne skutki doustnego podawania leków/suplementów oraz ich ograniczone przyswajanie przez organizm, pozwalając na osiągnięcie najszybszych i najbardziej skutecznych efektów suplementacji.

Każda terapia ma ściśle określony cel, a jej dobór jest zawsze indywidualny, w zależności od potrzeb pacjenta.

Terapia witaminowa w formie kroplówek dożylnych polecana jest zarówno osobom aktywnym fizycznie, jak i przechodzących rekonwalescencję po przebytych urazach, gdyż jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów usprawniających i przyspieszających regenerację.

Wlewy witaminowe mogą być także zbawiennym ratunkiem w kryzysowych sytuacjach kiedy potrzebujemy odtrucia (detoxu) organizmu, na przykład po przebytych chorobach czy zatruciach.

To tylko drobna próbka szerokiego spectrum korzyści, które możesz osiągnąć dzięki wspomaganiu organizmu kroplówkami witaminowymi w Omedic.

KORZYŚCI kroplówek witaminowych

  • 100% wchłaniania substancji przez organizm
  • Kompletne nawodnienie organizmu
  • Natychmiastowy efekt
  • Krótki czas trwania zabiegu
  • Dostarczenie dużej ilości bardzo skutecznych antyoksydantów
  • Spowolnienie efektów starzenia i redukcja ilości toksyn

 

Niestety w obecnych czasach modyfikowanej żywności, zanieczyszczenia miast i ciągłego pędu, większości  z nas brakuje niezbędnych składników odżywczych, których potrzebujemy, aby zachować dobre zdrowie i samopoczucie. Terapia witaminowa jest najlepszym sposobem na zniwelowanie niedoborów witamin i mikroelementów.

Wlewy dożylne w Omedic pomagają pacjentom m.in w poniższych obszarach:

ZASTOSOWANIA WLEWÓW DOŻYLNYCH

Zastosowanie kroplówek witaminowych w sporcie

Kroplówki witaminowe dla sportowców  i osób aktywnych fizycznie są idealnym rozwiązaniem zarówno jako wzmocnienie organizmu przed zawodami, meczami, treningami, ale także po wzmożonym wysiłku celem uzupełnienia utraconych substancji odżywczych.

Kroplówki wspomagają działania odmładzające

Kroplówki wzmacniają nasz organizm od środka, spowalniając procesy starzenia. Wygląd skóry często obrazuje czy odpowiednio odżywiamy organizm.

Kroplówki mogą być wsparcie przy wracaniu do zdrowia

Szybkie i efektywne uzupełnianie braków witamin i minerałów  w organizmie zalecane są po okresie intensywnego leczenia i w trakcie choroby.

Oczyszczanie organizmu dzięki kroplówką witaminowym

Unikalnie dobrane proporcje witamin, elektrolitów i mikroelementów działają detoksykacyjnie – oczyszczają organizm z metali ciężkich oraz wspomagają pracę wątroby w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii. 

Regeneracja przemęczonego organizmu

Ta kroplówka jest przeznaczona dla osób z obniżoną odpornością organizmu, przemęczonych, mających kłopoty z koncentracją, uprawiających sport, prowadzących intensywny tryb życia.

Odtrucia pokarmowe - oczyszczanie organizmu, wlewy witaminowe

Oprócz składników zawartych w profilaktycznych kroplówkach oczyszczających , pacjent otrzymuje tu substancje aktywne i leki, które mają od razu przeciwdziałać negatywnym objawom wszelkiego typu zatruć, które odczuwa w danej chwili.

Skład kroplówki – dobieramy indywidualnie

Wszystkie kroplówki witaminowe wykonujemy w postaci wlewu dożylnego pod okiem wykwalifikowanego personelu medycznego.
Stawiamy na indywidualne podejście do potrzeb klienta.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest wywiad medyczny i konsultacja lekarska. Zalecamy wykonanie badań krwi w celu najbardziej efektywnego doboru suplementacji.

Jak wygląda zabieg?

Spotkanie zaczynamy od wypełnienia niezbędnej dokumentacji medycznej oraz pomiarów podstawowych parametrów klienta.

Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie obowiązkowa jest odpłatna konsultacja lekarska, która odbywa się w formie teleporady. Zachęcamy do zabrania wszelkich posiadanych, aktualnych badań medycznych. Można przesłać je także dzień wcześniej, aby lekarz mógł się z nimi zapoznać i dokładniej przeanalizować. Nie ma przeszkód aby przygotować sobie także ewentualne pytania, na które chcielibyśmy dostać odpowiedź od lekarza , tak aby jak najefektywniej wykorzystać tą teleporadę.

Wlew dożylny dokonywany jest za pośrednictwem wkłucia do żyły obwodowej, najczęściej w zgięciu łokcia. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa od 30 do 90min.

Czas trwania wlewu uzależniony jest od składników kroplówki witaminowej oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Wlewy witaminowe są bezpieczne i na ogół nie ma przeciwwskazań do ich podania. Zawsze trzeba poinformować lekarza lub personel  o niepokojących objawach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych, alergiach, a w przypadku kobiet o podejrzeniu ciąży