Jak skutecznie pozbyć się migreny?

Migrena jest uznawana za chorobę cywilizacyjną i szacuje się, że choruje na nią około 10% polskiego społeczeństwa.

Głównym sposobem na redukcję bólów migrenowych  jest zażywanie środków przeciwbólowych, które w dużych ilościach negatywnie wpływają na nasz organizm.

Czy można wygrać z migreną bez użycia tabletek?

Zdecydowanie tak! Skutecznym i naturalnym sposobem na walkę z migreną jest hiperbaria  w Omedic, która przynosi ulgę nawet po kilku minutach zabiegu!

Jak to działa?

Terapia hiperbaryczna jest sprawdzoną  metodą leczniczą, polegajacą na oddychaniu czystym, 100-procentowym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia panującymi w urządzeniu zwanym komorą hiperbaryczną.

Jak pozbyć się migreny na dłużej?

Podczas zabiegu tlenoterapii następuje poprawa przepływu krwi w mózgu, co skutkuje dotlenieniem tkanki mózgowej oraz obkurczeniem naczyń krwionośnych. W rezultacie tlen eliminuje bóle migrenowe. Efekt tlenoterapii jest odczuwalny już po kilku minutach zabiegu i ma trwałe rezultaty.

Pacjenci regularnie korzystający z zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej zauważyli, że objawy migreny występują o wiele rzadziej.

Pierwsze wzmianki o zastosowaniu tlenoterapii hiperbarycnej u osób cierpiących na bóle migrenowe pojawiły się kilkadziesiąt lat temu. Na przełomie lat 30. i 40. w Mayo Clinic w Rochester przeprowadzanao badania podając chorym podwyższone dawki tlenu. Pacjenci odczuwali znaczną ulgę. Kilkadziesiąt lat później dr Kudrow zastosował tlenoterapię do leczenia klasterowych bólów głowy. Dotlenienie mózgu przekłada się bezpośrednio na redukcję bóli migrenowych.

Tlenoterapia hiperbaryczna Omedic nie jest w stanie w 100% wyeliminować napadów migrenowych. Jednak wizyta w komorze hiperbarycznej jest w stanie przerwać trwający już napad. Skuteczność metody potwierdzają liczne badania oraz klienci gabinetu Omedic.

Badania z 2004 roku dowodzą, że regularne korzystanie z tlenoterapii znacznie redukuje liczbę ataków migreny. Łagodzi także  ich intensywność. Ponadto zabiegi tlenoterapii mają korzystny wpływ na leczenie innych schorzeń neurologicznych.

Hiperbaria tlenowa jest niezwykle obiecującą techniką leczenia nie tylko bólów migrenowych, ale wszelkich schorzeń neurologicznych, a co najważniejsze – jest bezpieczna, przyjemna i ma pozytywny wpływ na zdrowie.